19 C
Бэлць
sâmbătă, aprilie 27, 2024

Sportivii moldoveni au cucerit 39 de medalii la Cupa Mondială de Kickboxing

Sportivii din Republica Moldova au cucerit 39 de medalii la Cupa Mondială de kickboxing, competiție desfășurată la Budapesta, Ungaria.

Competiția s-a desfășurat în perioada 16 – 19 septembrie. Sportivii moldoveni au obținut 10 medalii de aur, opt de argint și 21 de bronz. La competiție au participat 3.040 de sportivi din 45 de țări. Țara noastră s-a clasat pe locul 11 după numărul total de medalii câștigate.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Misiunea Socială „Diaconiaˮ a început campania națională „Masa Bucuriei”

Misiunea Socială „Diaconiaˮ organizează astăzi, 27 aprilie, colectarea națională de produse alimentare pentru a le oferi ulterior celor nevoiași. Masa...

Accident la Sîngerei, după ce o mașină a fost trasă pe dreapta de poliție

Accident în localitatea Prepeliţa din raionul Sîngerei. O mașină stopată de oamenii legii pe marginea traseului, a fost lovită...
  sursa: cursbnm.md