Substanțe interzise depistate asupra unui pieton de patrupeda Amy, în raionul Ocnița

Citește și:

Un conațional a încercat să intre în Republica Moldova cu substanțe interzise. Planurile i-au fost date peste cap de către patrupeda Amy.

Cazul a fost înregistrat în raionul Ocnița. Persoana în cauză s-a prezentat pe direcția pietonală, la intrarea în Republica Moldova, iar în cadrul formalităților de control, echipa canină din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră „Otaci” a descoperit pastile și ampule ce conțineau substanțe psihotrope, camuflate în scurta bărbatului.

Substanțele interzise au fost ridicate și vor fi supuse expertizei de specialitate. În funcție de rezultatele acesteia, vor fi luate măsurile legale corespunzătoare.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...

/VIDEO/ Căsuța rurală „La Beciul din Stâncă”, refugiu rustic de la Naslavcea

🏡 Pensiunea „La Beciul din Stâncă” din Naslavcea oferă turiștilor o experiență autentică în stil tradițional moldovenesc. 🌿 Cele trei gospodării rustice sunt amplasate într-o zonă pitorească de pe malul Nistrului, cu vedere spre Insula „Inima Moldovei”. 🌍 Locul atrage anual vizitatori din Republica Moldova, dar și din SUA, Franța și Polonia. #TurismRural #Naslavcea #Ocnița
  sursa: cursbnm.md