Tânărul de 22 de ani, care a fost transportat cu elicopterul SMURD din raionul Drochia la Chișinău are nevoie de sânge.
„Cerem ajutor de la oameni cu suflet mare. Pentru un baiat tânăr, născut în 2001, de doar 22 ani, Cojocari Dumitru din satul Ciripcău, raionul Florești. Se afla în Spitalul de urgență Chișinău. A fost victimă într-un accident Florești-Soroca. A fost transportat cu SMURD la Chișinău. Mama și rudele cer ajutor . Avem nevoie de donatori de sânge. Puteți dona la Bălți, Chișinău, Soroca joi se donează. Chișinău Str Academie 11 cu mențiunea: Pentru Cojocari Dumitru 2001 care se afla la spitalul de urgență”, menționează rudele tânărului.
Amintim că tânărul a fost transportat de urgență la Chișinău după ce a suferit un accident, în raionul Soroca. El, era în calitate de pasager, iar la volanul automobilului se afla o persoană în stare de ebrietate.
Vezi și
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram