34°C
Cer senin
Top știri

Tragedie în Capitală: O adolescentă de 15 ani a murit după ce ar fi căzut de la înălțime

O adolescentă de 15 ani și-a pierdut viața după ce ar fi căzut de la etajul superior al unui bloc locativ de pe bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, din sectorul Centru al Capitalei, scrie realitatea.md.

Potrivit informațiilor oferite de oamenii legii, tragedia s-a produs în noaptea de 18 mai, în jurul orei 23:00. La fața locului au intervenit polițiștii și medicii, însă minora a fost găsită fără suflare.

În urma examinării preliminare a corpului, medicul legist nu a depistat alte semne vizibile de moarte violentă, cu excepția traumatismelor specifice unei căderi de la înălțime.

Pe caz a fost inițiată o anchetă. Toate circumstanțele producerii tragediei, dar și cauza exactă a decesului, urmează să fie stabilite în cadrul investigațiilor și expertizelor medico-legale.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

"
"
"
"

CITEȘTE ȘI ...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

"
"

Ultimele știri

"
"

Newsletter

Bălți
Republica Moldova
34 °C
Cer senin Simte ca 33°C
Umiditate 29%
Vânt 8 km/h E
Presiune 1016 hPa
Prognoză 5 zile
Dum
34°C
0%
Lun
34°C
0%
Mar
35°C
0%
Mie
37°C
0%
Joi
38°C
0%