O tânără de 30 de ani și-a înjunghiat soțul de 38 de ani cu un cuțit de bucătărie în urma unui conflict. Incidentul s-a produs pe 26 noiembrie în satul Heciul Nou din raionul Sîngerei.
Potrivit poliției, cei doi, împreună cu fiica de zece ani, au fost la o petrecere în municipiul Bălți. După ce s-au întors acasă între soți s-a iscat o ceartă, iar bărbatul a lovit femeia cu pumnul. În urma loviturii femeia a luat un cuțit de bucătărie și i-a aplicat o lovitură în regiunea cutiei toracice.
În urma loviturii, bărbatul a decedat până la sosirea ambulanței.
Femeia a fost reținută și își recunoaște vina.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

