Noul primar de Bălți, Alexandr Petkov anunță ca din cadrul direcției funciare a primăriei Bălți au dispărut actele legate de terenurile bălțenilor pentru mai mulți ani.
Potrivit primarului de Bălți, acesta va scrie o cerere către procuratură pentru a examina situația despre dispariția mai multor acte, dar și despre prejudiciul bugetului municipal de 14 milioane de lei, din cauza mai multor întreprinderi care nu au achitat impozitele.
Petkov a mai menționat că toți banii vor fi găsiți și întorși bugetului municipal până la ultimul bănuț.
„Îndemn la calm toți bălțenii. Banii vor fi întorși până la ultimul leu, toți își vor primi salariile”, a conchis Petkov.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.


Sacha,felicitari si succes,Avante!