Un automobil de serviciu al Inspectoratului de Poliție Soroca a fost implicat într-un accident pe traseul Bălți-Soroca, în apropiere de satul Cubolta, raionul Sîngerei.
Potrivit ofițerului de presă al IP Sîngerei, Ina Banari, la volanul automobilului se afla un polițist de 28 de ani, care a încercat să evite tamponarea unei mașini, care nu a acordat prioritate automobilului poliției, astfel derapând de pe traseu.
În urma impactului nimeni nu a avut de suferit. Automobilul de serviciu a fost deteriorat.
Pe cazul dat fost inițiată o anchetă de serviciu pentru investigare.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

Foto: BaltiOnline

