Un bărbat din Fălești, care și-a ucis soția în bătaie, trimis în judecată

Citește și:
Un bărbat de 63 de ani din Fălești va compărea pe banca acuzaților după ce și-a ucis soția în bătaie. Procurorii din raionul Fălești au expediat în instanța de judecată, cauza penală pentru săvârșirea infracțiunii de violență în familie.
Astfel, bărbatul vizat este învinuit de procurori că,  în seara zilei de 20 februarie 2022, în timp ce se afla la domiciliul său, dintr-o localitate din raionul Fălești, în urma unui conflict apărut între el și soția acestuia, i-a aplicat victimei multiple lovituri cu mâinile și pumnii, în regiunea întregului corp, inclusiv două lovituri în regiunea capului, în rezultat cauzându-i traumă cranio-cerebrală închisă, care au condus la decesul acesteia, survenit la data de 16 martie 2022.
Fiind recunoscut și audiat în calitate de învinuit, bărbatul și-a recunoscut pe deplin vinovăția în săvârșirea infracțiunii incriminate.

În privința învinuitului a fost aplicată măsura preventivă aplicată sub formă de obligația de nepărăsire a localității.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md