Un bărbat de 60 de ani și-ar fi înjunghiat un consătean, în urma unui conflict.
Totul s-a întâmplat ieri, într-o localitate de raionul Florești.
Potrivit datelor preliminare, polițiștii au stabilit că, în urma unui conflict între doi bărbați, unul în vârstă de 49 de ani și consăteanul său de 60 de ani. Într-un moment dat, bărbatul în vârstă de 60 de ani l-ar fi lovit pe celălalt cu un obiect ascuțit, provocându-i leziuni corporale.
Victima a refuzat să fie transportată la Spitalul Raional Florești pentru îngrijiri medicale.
Bărbatul a fost reținut pentru 72 de ore. Pe caz a fost inițiată o cauză penală.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

