Un pod s-a prăbuşit în timpul inaugurării, în Mexic. Cel puţin 25 de oameni au fost răniţi

Citește și:

Inaugurarea unui pod în Cuernavaca, în centrul Mexicului, s-a transformat într-o tragedie. Cel puţin 25 de persoane au fost rănite după ce podul s-a prăbușit, scrie digi24.ro.

Printre răniţi se află primarul José Luis Uriŕłstegui, soţia sa Luz Marŕa Zagal, oficiali şi rezidenţi care participau la ceremonia de redeschidere a podului.

Accidentul a fost văzut în timp real pe reţelele sociale unde se transmitea momentul. În imagini s-a văzut cum invitaţii la eveniment cădeau de la doi metri în albia unui pârâu.

- Advertisement -

”Sunt cel puţin 25 de răniţi”, a declarat un oficial local Samuel Sotelo pentru Milenio TV.

”Doi au fost internaţi în spital cu răni grave”, a precizat el.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...

/VIDEO/ Căsuța rurală „La Beciul din Stâncă”, refugiu rustic de la Naslavcea

🏡 Pensiunea „La Beciul din Stâncă” din Naslavcea oferă turiștilor o experiență autentică în stil tradițional moldovenesc. 🌿 Cele trei gospodării rustice sunt amplasate într-o zonă pitorească de pe malul Nistrului, cu vedere spre Insula „Inima Moldovei”. 🌍 Locul atrage anual vizitatori din Republica Moldova, dar și din SUA, Franța și Polonia. #TurismRural #Naslavcea #Ocnița
  sursa: cursbnm.md