Un șofer din raionul Sîngerei, prins beat la volan în seara de Crăciun. A tamponat o mașină și se deplasa haotic prin localitate

Citește și:

Beat la volan în seara de Crăciun. Șoferul unui Renault Megan din raionul Mîndreștii Noi, raionul Sîngerei a fost prins beat la volan.

„Aseară, în jurul orei 18:00, un Renault Megan a fost observat de oamenii din localitatea Mîndreștii Noi din raionul Sîngerei cum se deplasa haotic pe traseu și a tamponat lateral un Ford”, anunță angajații IGP.

La scurt timp șoferul a fost identificat de polițiști, acesta fiind un bărbat de 38 de ani, iar în rezultatul testării alcoolscopice s-a constatat că acesta se afla în stare de ebrietate avansată cu o concentrație de 1,10 mg/l vapori de alcool în aerul expirat.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Suspectă într-un dosar de trafic de persoane, extrădată din Grecia în Republica Moldova

O femeie originară din raionul Hâncești, cercetată pentru trafic de persoane, a fost extrădată din Grecia și adusă la...

/METEO/ Temperaturi de până la +35°C și posibile ploi cu descărcări electrice

Vremea se menține caniculară marți, 23 iunie, pe întreg teritoriul Republicii Moldova. Meteorologii anunță cer variabil și temperaturi ridicate,...
  sursa: cursbnm.md