Beat la volan în seara de Crăciun. Șoferul unui Renault Megan din raionul Mîndreștii Noi, raionul Sîngerei a fost prins beat la volan.
„Aseară, în jurul orei 18:00, un Renault Megan a fost observat de oamenii din localitatea Mîndreștii Noi din raionul Sîngerei cum se deplasa haotic pe traseu și a tamponat lateral un Ford”, anunță angajații IGP.
La scurt timp șoferul a fost identificat de polițiști, acesta fiind un bărbat de 38 de ani, iar în rezultatul testării alcoolscopice s-a constatat că acesta se afla în stare de ebrietate avansată cu o concentrație de 1,10 mg/l vapori de alcool în aerul expirat.

