Un tânăr de 28 de ani, a ajuns la spital după ce a fost înjunghiat de un bărbat de 71 de ani. Cazul a fost înregistrat în seara de 4 ianuarie în orașul Ocnița.
Polițiștii au stabilit că bănuitul de 71 de ani, împreună cu victima de 28 de ani au servit băuturi alcoolice la domiciliu, iar în urma unui conflict apărut spontan, bărbatul de 71 de ani iar fi aplicat mai multe lovituri cu un obiect ascuțit în regiunea pieptului victimei.
Poliția întreprinde măsuri de investigații și urmărire penală pentru a stabili cu exactitate toate circumstanțele incidentului.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

