O patrulă de carabinieri din cadrul Direcției regionale „Nord” a IGC, aflată în misiune de menținere a ordinii publice în municipiul Bălți, a intervenit prompt pentru a acorda ajutor unui bărbat găsit inconștient în apropierea Primăriei.
Carabinierii au acționat imediat, oferindu-i primul ajutor și solicitând intervenția serviciului medical de urgență prin 112. Echipajul medical a ajuns rapid la fața locului și i-a acordat îngrijirile necesare, bărbatul refuzând, însă, internarea în spital.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

