Un bărbat de 36 de ani, a ajuns la spital, după ce mașina pe care o conducea, a fost tamponată de o altă unitate de transport, care a ieșit pe contrasens.
Accidentul s-a produs în satul Răuțel din raionul Fălești, pe 17 noiembrie, în jurul orei 17.25. Un tânăr de 26 de ani, conducând un Mercedes Vito, a ieșit pe banda opusă și a tamponat o mașină de marca Volkswagen, în care se afla bărbatul de 36 de ani.
În urma impactului, cel din urmă a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transportat la spital. Alte circumstanțe ale producerii accidentului se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

