/VIDEO/ Calvar pentru locuitorii unui bloc cu 5 etaje din Bălți. Apartamentul unde se adăpostesc boschetari a luat foc

Citește și:

Locuitorii unui bloc cu cinci etaje trec prin calvar de mai bine de câțiva anii. Asta după ce într-un apartament au început să se adăpostească mai mulți boschetari. Locuința este într-o stare deplorabilă, plină de gunoi și miros insuportabil. Astăzi vecinii au fost evacuați din bloc, după ce apartamentul cu pricină a luat foc.

„Aici vine cine vrei în apartamentul cela la oamenii aceștia. Ei nu au frică de nimic. Am pus și ușă nu este niciun rezultat. Am ajuns că a ars și apartamentul. Degrabă o să ardem toți aici.”

- Advertisement -

„Așa este gunoi, eu înțeleg că noi plătim la primărie impozit. Poliția vine și se duce, vine și se duce. D-apoi aici sunt butelii de gaz. Doamne ferește a buhni, au copii mici. Chiar nu se poate de luat măsuri normale, omenește.”

„Eu sunt de la al treilea etaj, nu putem să ieșim, am deschis altă ușă, am stricat lăcata și am ieșit pe altă ușă. Pe centrul casei nu poți să ieși. Tocmai te ustură în piept, nu-ți poți reveni.”

„Vedeți boschetarii s-au strâns acolo, duc tot gunoiul de la tomberoane, îl duc în casă. Asta a doua oară ei fac incendiu în casă.”

Această femeie locuiește pe aceeași scară. Ea spună că îi este frică să iasă din casă, iar comportamentul vecinilor săi devine tot mai desfrânat.

„De mult avem probleme, eu sunt vecina lui. Boschetarii aduc de la gunoiște, aduc în casă tot râsul. Eu deja nu mai pot trăi, vă închipuiți ce miros am eu în casă. Acolo unu intră, altul iese, este murdărie, este mizerie mare. Vă închipuiți, toată vara eu am mirosit…nu mai pot, tremur. El mi-a mai dat foc vara trecută, primăvara. Noaptea nu dorm, umblă cu băutul, dorm prin coridoare, eu dimineața ies la lucru, eu mă tem să ies. Eu mă tem.”

Potrivit informațiilor preliminare, în urma incendiului victime nu au fost raportate.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tragedie pe traseul R6: Doi polițiști de patrulare au murit după ce au fost izbiți de o mașină în Grigorăuca. Șoferul ar fi adormit...

Cei doi polițiști de patrulare loviți în plin de un autoturism pe traseul R6, în localitatea Grigorăuca, raionul Sîngerei,...

Doi polițiști, loviți violent de un automobil la Sîngerei. Sunt în stare extrem de gravă

Un grav accident s-a produs în după-amiaza zilei de astăzi pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei....
  sursa: cursbnm.md