Un autobuz cu pasageri de pe ruta 39 din Chișinău, a fost surprins cum circula prin oraș cu geamul spart. Geamul s-ar fi spart chiar în timp ce unitatea de transport se deplasa.
Video a fost plasat pe rețelele de socializare. Purtătoarea de cuvânt a Regiei Transport Electric Chișinău (RTEC), Felicia Rusu, a comentat pentru presă că incidentul s-a produs pe 30 aprilie, în timp ce unitatea de transport se deplasa pe strada Uzinelor. Nicio persoană nu a fost rănită.
Unii internauți au și glumit pe seama incidentului.
Autobuzul a fost retras din circulație pentru reparație, iar alte circumstanțe se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

