Candidata Partidului Politic ȘOR la funcția de primar de Bălți, Marina Tauber a ieșit cu o declarație imediat ce magistrații au emis hotărârea de a păstra decizia instanței de fond. În discursul său Tauber a criticat justiția moldovenească și a venit cu acuzații în adresa președintelui CA Bălți, Ion Talpă și a Președintelui Republicii Moldova, Maia Sandu orecum că s-ar fi implicat în actul justiției.
În primul tur al alegerilor locale noi, din 21 noiembrie, Marina Tauber a obținut 47,93% din voturi, fiind urmată de candidatul independent Nicolai Grigorișin, cu 20,93% din sufragii.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

