Interpretul de muzică populară Igor Cuciuc a lansat piesa „Fata mea înger în cer”, un omagiu emoționant dedicat fiicei sale, Andreea Cuciuc, care s-a stins din viață la doar 17 ani. La mai bine de trei luni de la tragicul eveniment, artistul a mărturisit că muzica este singura care îl ajută să treacă peste această pierdere imensă.
„După drama pe care am avut-o, am înțeles că nu pot face nimic ca s-o reîntorc la viață pe scumpa noastră fiică! Viața e cruntă, durerea e mare, dar numai cântecul mă poate lecui și îmi dă putere să trăiesc mai departe! Am creat acest cântec cu multe lacrimi, un omagiu adus celei mai scumpe ființe – floarea noastră, Andreea. Fără Andreea e altă viață, o mare durere în suflet, dar nu avem ce face, doar ne rugăm pentru sufletul ei și sperăm să fie în ceata de îngeri!”, a transmis Igor Cuciuc.
Amintim că fiica interpretului, Andreea Cuciuc, a decedat în noaptea de 15 noiembrie 2024, în timp ce se afla la o petrecere de „Balul Bobocilor”. Tânăra s-a simțit brusc rău, iar eforturile medicilor nu au reușit să o salveze.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

