/VIDEO/ Inspectoratul de poliție din Bălți are un nou șef

Citește și:

Ion Volontir este noul șef al Inspectoratului de Poliție Bălți. Acesta a fost prezentat astăzi, 20 aprilie, de către șeful Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu în cadrul unei ședințe cu efectivul.

Menționăm că, acesta anterior a deținut funcția de șef-adjunct al Inspectoratului de poliție Bălți. Viorel Cernăuțeanu a adresat felicitări noului șef, dorindu-i succes în activitate și oferindu-i sprijinul pentru realizarea succeselor instituționale.

De asemenea, în cadrul ședinței cu efectivul, Cernăuțeanu a abordat directivele de viitor ale Inspectoratului de politie Bălți, precum și strategia de acțiune în realizarea acestora.

- Advertisement -

Șeful IGP a mulțumit polițiștilor pentru aportul imens adus la realizarea obligațiunilor de serviciu prin implicare și rezistență, în această perioadă deloc ușoară, dorindu-le mult succes în activitatea profesională.

,,Este foarte important ca fiecare angajat să se implice cu profesionalism și devotament pe segmentul său de activitate, astfel încât cetățenii să se simtă în siguranță”, a subliniat Viorel Cernăuțeanu.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Mai mulți călători, depistați la Aeroportul Chișinău cu bunuri nedeclarate autorității vamale

Funcționarii postului vamal Aeroport Internațional Chișinău au documentat mai multe cazuri de transportare a bunurilor nedeclarate, depistate în urma...

Republica Moldova marchează Ziua Funcționarului Public

În fiecare an, la data de 23 iunie, în Republica Moldova este marcată Ziua funcționarului public, o sărbătoare dedicată...
  sursa: cursbnm.md