/VIDEO/ La Bălți a fost dat startul sărbătorilor de iarnă. Bradul din centrul orașului a fost inaugurat

Citește și:

În municipiul Bălți a fost inaugurat pomul de Crăciun. Oamenii au fost încântați de atmosfera de sărbătoare.

„Abia este începutul, mi se pare ceva wow, frumos. Luminițele și bardul și caruselul. – Dar ai fost la carusel? – Încă nu, abia am ieșit.”

- Advertisement -

„Atmosfera de astăzi este pur și simplu minunată. Muzică este, oamenii zâmbesc. Până în acest moment ne-a plăcut cel mai mult vata dulce.”

„Forte bine, îmi place foarte mult. – Ce anume, ce este mai special în acest an? – Atmosfera este pentru copii, atrage atenția și este foarte frumos. – Cel mai important e brăduțul. – Bradul tot este foarte frumos.”

Totuși, oamenii recunosc că și anul acesta lipsește zăpada de sărbători

„Este foarte frumos. – Ce va plăcut cel mai mult, bradul, concertul, patinoarul? – Bradul și atmosfera. – Dra să mai fost și zăpadă? – Da, da, asta foarte mult lipsește.”

„Asta este bucuria lor, mulțumesc pentru concert, pentru tot. – Este frumos. – Da, este foarte frumos, e ceva deosebit anul acesta. – Ce lipsește cel mai mult anul acesta? – Zăpada.”

Anul trecut, Pomul de Crăciun a fost inaugurat la Bălți pe 22 decembrie.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tânăr reținut la Bălți după ce a încercat să înșele o femeie de 89 de ani prin schema „ruda implicată în accident”

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut de polițiștii și procurorii din Bălți, fiind suspectat de implicare...

/FOTO/ Amenzi de peste 25 de mii de lei aplicate de inspectorii de mediu din Bălți. Prejudicii de aproape 69 de mii de lei...

Inspectorii de mediu din Bălți au desfășurat recent acțiuni de verificare și control în teritoriu pentru a monitoriza respectarea...
  sursa: cursbnm.md