În municipiul Bălți a fost inaugurat pomul de Crăciun. Oamenii au fost încântați de atmosfera de sărbătoare.
„Abia este începutul, mi se pare ceva wow, frumos. Luminițele și bardul și caruselul. – Dar ai fost la carusel? – Încă nu, abia am ieșit.”
„Atmosfera de astăzi este pur și simplu minunată. Muzică este, oamenii zâmbesc. Până în acest moment ne-a plăcut cel mai mult vata dulce.”
„Forte bine, îmi place foarte mult. – Ce anume, ce este mai special în acest an? – Atmosfera este pentru copii, atrage atenția și este foarte frumos. – Cel mai important e brăduțul. – Bradul tot este foarte frumos.”
Totuși, oamenii recunosc că și anul acesta lipsește zăpada de sărbători
„Este foarte frumos. – Ce va plăcut cel mai mult, bradul, concertul, patinoarul? – Bradul și atmosfera. – Dra să mai fost și zăpadă? – Da, da, asta foarte mult lipsește.”
„Asta este bucuria lor, mulțumesc pentru concert, pentru tot. – Este frumos. – Da, este foarte frumos, e ceva deosebit anul acesta. – Ce lipsește cel mai mult anul acesta? – Zăpada.”
Anul trecut, Pomul de Crăciun a fost inaugurat la Bălți pe 22 decembrie.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.


[…] „Abia este începutul, mi se pare ceva wow, frumos. Luminițele și bardul și caruselul. – Dar ai fost la carusel? – Încă nu, abia am ieșit”, a spus un copil, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la tvn.md. […]