/VIDEO/ Marina Tauber a fost aleasă președinte al organizației teritoriale „Șor” la Bălți. Va fi responsabilă de consolidarea partidului în municipiu

Citește și:

Marina Tauber a fost aleasă președinte al organizației teritoriale Bălți al formațiunii „Șor”. Vicepreședintele Partidului „Șor” va fi responsabilă de consolidarea partidului în municipiu, dar și de extinderea și dezvoltarea echipei din Bălți. Decizia  decema fost luată la ședința Consiliului Național Politic al formațiunii, care a avut loc ieri, 17 decembrie.

Aceasta a declarat că alături de cei care au votat-o și cu sprijinul liderului formațiunii, vor reuși să consolideze o echipă puternică la Bălți.

MARINA TAUBER, vicepreședintele Partidului „Șor”: „Sunt onorată că mi-a fost încredințată sarcina de a dezvolta echipa noastră din Bălți și să dau un imbold serios consolidării formațiunii noastre. Este o mare responsabilitate pentru mine și sunt convinsă că, având sprijinul lui Ilan Șor și a întregii noastre echipe, dar și împreună cu oamenii minunați din Bălți, acest lucru îmi va reuși”.

- Advertisement -

Tauber le-a promis bălțenilor că în pofida faptului că a fost exclusă din cursa electorală pentru funcția de primar, aceasta va continua să lupte pentru angajamentele promise.

MARINA TAUBER, Vicepreședinte Partidul „Șor”: Ce nu ar fi și cum nu ar fi. Eu mă simt primarul dumneavoastră stimați bălțeni. Eu o să lupt și o să vă reprezint și în parlament și în alte instituții și o să fac tot posibilul ca viața dumneavoastră să devină mai bună. Tot ce am scris în angajamentul meu public, care a fost semnat de mine, se întâmple cât mai repede. Vom lupta pentru alegerea dumneavoastră și vom avea succese.”

Mai mult, ea s-a arătat convinsă că orașul Bălți și evenimentele care s-au întâmplat aici vor sta la baza demolării actualului regim politic de la Chișinău.

MARINA TAUBER, Vicepreședinte Partidul „Șor”: „Acum o lună și jumătate, Maia Sandu și partidul de guvernământ nu credeau în aceste rezultate. Au văzut, s-au împiedicat și acum nu știu ce să facă. Din păcate, pentru ei, există o singură soluție – impeachment și la revedere, PAS! Spun aceste lucruri acum, pentru orașul Bălți și organizația noastră teritorială de aici reprezintă deja un simbol al rezistenței. Nu e o luptă pentru putere, pentru fotolii sau pentru funcții. Este o luptă pentru supraviețuirea poporului moldovenesc”.

La final, Marina Tauber a îndemnat toți bălțenii să adere la echipa partidului Șor și la organizația teritorială Bălți.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tragedie pe traseul R6: Doi polițiști de patrulare au murit după ce au fost izbiți de o mașină în Grigorăuca. Șoferul ar fi adormit...

Cei doi polițiști de patrulare loviți în plin de un autoturism pe traseul R6, în localitatea Grigorăuca, raionul Sîngerei,...

Doi polițiști, loviți violent de un automobil la Sîngerei. Sunt în stare extrem de gravă

Un grav accident s-a produs în după-amiaza zilei de astăzi pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei....
  sursa: cursbnm.md