15.5 C
Бэлць
sâmbătă, aprilie 26, 2025

/VIDEO/ Patru persoane reținute în Drochia pentru circulația ilegală a drogurilor

Citește și:

Polițiștii, împreună cu procurorii din Drochia și angajații IGM Nord, au reușit să oprească activitatea infracțională a patru persoane cu vârste între 31 și 49 de ani, suspectate de trafic de droguri.

În urma măsurilor speciale de investigație, s-a stabilit că aceștia procurau droguri prin aplicația „Telegram”, le transportau, păstrau și le distribuiau consumatorilor.

În cadrul perchezițiilor efectuate la domiciliile suspecților, au fost descoperite 4 pachețele cu substanță de tip PVP (sare), seringi cu droguri, telefoane mobile, cartele SIM și ustensile pentru consumul de droguri.

- Advertisement -

Unul dintre suspecți, un bărbat de 31 de ani, a fost reținut pentru 30 de zile.

Potrivit legislației, persoanele găsite vinovate de trafic de droguri riscă până la 15 ani de închisoare.

https://t.me/tvnord/14408

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/FOTO/ Festivalul Podul de Flori, desfășurat la Ungheni

Astăzi, la Ungheni, are loc Festivalul „Podul de Flori”. Evenimentul marchează 35 de ani de la momentul istoric din...

„Mama este agresată de tata”. Deputatul Vasile Bolea și-ar fi agresat soția, iar unul din copiii săi a sunat la 112. Reacții și măsuri

Deputatul Vasile Bolea și-ar fi agresat soția în seara zilei de 25 aprilie, iar unul dintre copiii deputatului ar...
  sursa: cursbnm.md