Un bărbat a pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina într-un gard metalic de pe marginea carosabilului. Incidentul s-a produs la intersecția străzilor Ștefan cel Mare și Testimițanu din municipiul Bălți. Deși autoturismul era avariat, șoferul a încercat să-și continue deplasarea și le-a spus jurnaliștilor TV Nord prezenți la fața locului că „i s-a spart roata”. Potrivit martorilor bărbatul ar fi fost în stare de ebrietate la momentul accidentului. Acesta a refuzat testarea alcoolscopică.
„Da ce am eu cu poliția. -Da dumneavoastră ați consumat? Ce vă trebuie? -Ați consumat să vă urcați? Da, acuș vor veni și vor schimba roata și merg mai departe. M-am oprit, mi s-a spart roata.”
Polițiștii investighează toarte circumstanțele producerii accidentului.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

