Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, merge luni la Washington pentru a avea o întâlnire cu omologul său american Donald Trump.
Anunțul a fost făcut de Zelenski pe pagina sa de Facebook.
„Luni mă voi întâlni cu președintele Trump la Washington pentru a discuta toate detaliile ce ține de încheierea acestui război. Sunt recunoscător pentru invitație.”, a scris Zelenski.
Între timp, potrivit unor surse, Trump în discuția sa telefonică cu Zelenski și liderii europeni le-a comunicat că, Putin nu dorește un armistițiu, ci preferă un acord de încheiere a războiului.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

