Alte două persoane din nordul țării s-au adresat la poliție, după ce au primit bani pentru a vota un candidat anume

Citește și:

Alte două persoane din nordul țării au predat benevol Poliției banii primiți pentru a vota reprezentanții unui partid politic.

Este forba despre două femei de 37 și 47 de ani, care s-au prezentat la sediul Poliției și au declarat că au primit câte 1.000 de lei de la reprezentanții unui partid politic pentru a vota în favoarea candidatului acestora la alegerile locale din 5 noiembrie. Tot din contul acestei sume urmau să convingă și alte persoane din localitate să voteze la funcția de primar reprezentantul acestui partid.

Femeile au declarat că au decis predarea mijloacelor financiare pentru a nu fi cercetate penal.

- Advertisement -

Menționăm că poliția și ieri a anunțat despre un caz similar. Potrivit surselor NewsMaker.md, alegătorii au fost mituiți în favoarea partidului „Șansa”, iar tentativa de mituire a avut loc în raionul Dondușeni. 

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

ANSA retrage de pe piață un lot de ouă contaminate cu Salmonella

Agenția Națională pentru Siguranța Alimentelor (ANSA) informează consumatorii despre retragerea de pe piață a unui lot de ouă de...

Ziua Universală a Iei, sărbătorită pe 24 iunie. Simbol al patrimoniului cultural și al tradițiilor autentice

Pe 24 iunie este marcată Ziua Universală a Iei, o sărbătoare dedicată uneia dintre cele mai valoroase piese ale...
  sursa: cursbnm.md