/FOTO/ Un parc din Florești a devenit ținta vandalilor. 15 copaci decorativi și peste 30 de felinare, distruse

Citește și:
Terenul din preajma primăriei orașului Florești a devenit ținta vandalilor. Răufăcătorii au furat 15 pomi de tuia și au deteriorat peste 30 de felinare, iar primarul cere pedepsirea persoanelor vinovate.
După cum cunoaște-ți sa amenajat terenul din preajma primăriei cu pomii decorativi si arbuști, plante decorative după șapte zile de la finalizarea acestor lucrări, din păcate unor locuitori nu le place ceea ce facem și nici nu au plăcerea de a vedea ceva frumos în orașul lor natal. Noaptea trecută nişte indivizi (hoţi ordinari) au furat 15 tuie și au deteriorat peste 30 de felinare. Vă preîntîmpinăm, că cei care vor fi prinşi cu furatul vor primi amendă destul de usturătoare”, anunță Administrația Publică Locală.
Poliția s-a autosesizat, iar la moment se stabilisc toate circumstanțele, inclusiv făptașii.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Republica Moldova marchează Ziua Funcționarului Public

În fiecare an, la data de 23 iunie, în Republica Moldova este marcată Ziua funcționarului public, o sărbătoare dedicată...

/VIDEO/ Bărbat reținut pentru alertele false cu bombă de la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” – Chișinău

Un bărbat în vârstă de 50 de ani a fost reținut și plasat în arest preventiv, fiind bănuit că...
  sursa: cursbnm.md