/FOTO/ Un parc din Florești a devenit ținta vandalilor. 15 copaci decorativi și peste 30 de felinare, distruse

Citește și:
Terenul din preajma primăriei orașului Florești a devenit ținta vandalilor. Răufăcătorii au furat 15 pomi de tuia și au deteriorat peste 30 de felinare, iar primarul cere pedepsirea persoanelor vinovate.
După cum cunoaște-ți sa amenajat terenul din preajma primăriei cu pomii decorativi si arbuști, plante decorative după șapte zile de la finalizarea acestor lucrări, din păcate unor locuitori nu le place ceea ce facem și nici nu au plăcerea de a vedea ceva frumos în orașul lor natal. Noaptea trecută nişte indivizi (hoţi ordinari) au furat 15 tuie și au deteriorat peste 30 de felinare. Vă preîntîmpinăm, că cei care vor fi prinşi cu furatul vor primi amendă destul de usturătoare”, anunță Administrația Publică Locală.
Poliția s-a autosesizat, iar la moment se stabilisc toate circumstanțele, inclusiv făptașii.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...

/METEO/ Cod galben de caniculă în centrul și sudul țării. Câte grade vor fi astăzi

Serviciul Hidrometeorologic de Stat anunță pentru ziua de 22 iunie vreme stabilă și temperaturi ridicate pe întreg teritoriul Republicii...
  sursa: cursbnm.md