Două persoane s-au ales cu procese verbale, după ce au fost surprinse în raionul Edineț, că pescuiau pe timp de noapte, lucru interzis prin lege.
Conform prevederilor Codului Contravențional al Republicii Moldova, care interzice pescuitul nocturn, inspectorii de mediu în comun cu Poliția de Frontieră au întocmit procese-verbale de contravenție în baza articolului 114 alineatul (1), care prevede amendă de până la 600 de lei.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.


