/DOC/ În municipiul Bălți se permite vizitarea parcurilor și a terenurilor de joacă

Citește și:

După ce autoritățile de la Chișinău au decis relaxarea unor restricții ce țin de vizitarea locurilor publice, precum sunt parcurile și terenurile de joacă, primăria municipiului Bălți a decis să le urmeze exemplul.

Astfel, în municipiul Bălți „se permite circulația și aflarea persoanelor în spațiile publice, aflate în intravilanul localității: parcuri, păduri, terenuri de joacă, terenuri sportive, stadioane, zone de agrement în grupuri nu mai mari de 3 persoane, cu excepția membrilor unei familii (rudele de gradul I și II), cu purtarea obligatorie a măștilor care trebuie să acopere atât gura, cât și nasul și cu respectarea obligatorie a distanței fizice între persoane de minimum un metru”, se arată într-o hotărâre semnată de viceprimarul orașului Bălți, Nicolai Grigorișin, membru al Comisiei Situații Excepționale.

Menționăm că din 1 aprilie, în Republica Moldova a fost instituită starea de urgență, pentru o perioadă de 60 de zile.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md