Doi frați și-au omorât amicul de pahar și l-au lăsat să zacă pe teritoriul unei foste băi din Bălți

Citește și:

Crimă la Bălți. Doi frați de 30 de ani sunt suspectați de omorul unui tânăr de 29 de ani. Totul s-a întâmplat joi, 19 mai, pe teritoriul unei foste băi din oraș.

Pe suprafața cadavrului au fost depistate multiple urme de maltratare în special în regiunea capului și a gâtului. Audiați de polițiști, bănuiții au declarat că împreună cu victima au consumat, băuturi alcoolice, iar la un moment dat între ei s-a iscat un conflict.

În timpul altercațiilor, victima ar fi scos un cuțit de bucătărie și l-a amenințat pe unul dintre frați, astfel, celălalt i-ar fi aplicat bărbatului multiple lovituri cu pumnii peste diferite părți ale corpului și în cap. În urma leziunilor primite, victima a decedat.

- Advertisement -

Pe acest caz a fost inițiată o cauză penală, iar suspecții au fost reținuți pentru 72 de ore. Anterior, aceștia au mai fost judecați pentru diferite infracțiuni.

Conform legii penale, persoana vinovată în comiterea infracțiunii de omor intenționat, riscă pedeapsă cu închisoare de la 15 la 20 ani sau cu detenție  pe viaţă.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Mai mulți călători, depistați la Aeroportul Chișinău cu bunuri nedeclarate autorității vamale

Funcționarii postului vamal Aeroport Internațional Chișinău au documentat mai multe cazuri de transportare a bunurilor nedeclarate, depistate în urma...

Republica Moldova marchează Ziua Funcționarului Public

În fiecare an, la data de 23 iunie, în Republica Moldova este marcată Ziua funcționarului public, o sărbătoare dedicată...
  sursa: cursbnm.md