Doi bărbați au scăpat ca prin minune cu viață după ce mașinile pe care le conduceau s-au ciocnit violent.
Accidentul s-a produs în această după amiază în apropierea localității Biruința, raionul Sîngerei. La fața locului polițiștii preliminar au stabilit că, un tânăr de 25 ani, conducând automobilul de marca Volkswagen, deplasându-se pe traseul R-13, a efectuat depășire neregulamentară, a ieșit pe contrasens și sa ciocnit frontal cu automobilul de marca Audi condus de un bărbat de 76 de ani.
În urma impactului nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
La moment poliția stabilește toate circumstanțele producerii accidentului.


Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

