/FOTO/ Reparație capitală la podul de pe str. Babinski din Bălți. Cât timp vor dura lucrările

Citește și:

Primaria municipiului Bălți anunță începerea lucrărilor majore de reparație a podului de pe strada A. Babinski, începând cu 29 iulie 2025, conform dispoziției semnate de Primarul Alexandr Petkov. Proiectul, realizat în baza contractului cu S.A. „Drumuri Bălți”, va dura până la 2 decembrie 2025, perioadă în care circulația autovehiculelor pe pod va fi interzisă.

Pentru siguranța traficului rutier, municipalitatea a elaborat o schemă de deviere a circulației, permițând rerutarea transportului pe străzile alternative, inclusiv V. Komarov și Plopilor. Inspectoratul de Poliție Bălți, Direcția Patrulare Nord și Direcția Situații Excepționale vor coordona traficul și vor interveni în cazuri de urgență.

Locuitorii sunt îndemnați să consulte site-ul Primăriei Bălți și sursele media locale pentru informații actualizate despre desfășurarea lucrărilor și modificările temporare ale circulației.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...

/VIDEO/ Căsuța rurală „La Beciul din Stâncă”, refugiu rustic de la Naslavcea

🏡 Pensiunea „La Beciul din Stâncă” din Naslavcea oferă turiștilor o experiență autentică în stil tradițional moldovenesc. 🌿 Cele trei gospodării rustice sunt amplasate într-o zonă pitorească de pe malul Nistrului, cu vedere spre Insula „Inima Moldovei”. 🌍 Locul atrage anual vizitatori din Republica Moldova, dar și din SUA, Franța și Polonia. #TurismRural #Naslavcea #Ocnița
  sursa: cursbnm.md