O femeie a fost agresată în plină stradă, în municipiul Bălți, de către un bărbat aflat în stare de ebrietate, care a încercat să-i sustragă obiecte personale din geantă.
Pentru că victima a opus rezistență, individul a devenit violent. Din fericire, două angajate ale Inspectoratului General de Carabinieri – Direcția Regională „Nord”, aflate în misiune, au intervenit rapid după ce au fost alertate prin stația radio.
Datorită reacției prompte și profesioniste, agresorul — un bărbat cu antecedente penale — a fost identificat și predat polițiștilor din cadrul IP Bălți pentru continuarea cercetărilor.


