Trei sportivi din Bălți au adus medalii de bronz de la Campionatul European Kyokushinkai, ediția a 37-a, care s-a desfășurat în perioada 18-19 mai la Varna, Bulgaria.
David Parlui (12-13 ani, -40 kg), Jacota-Dragan Daniil (14-15 ani, -65 kg) și Zalevschi Anastasia (14-15 ani, -50 kg) au demonstrat o tenacitate și o abilitate remarcabilă pe tatami, reușind să se claseze pe locul 3 în categoriile lor de vârstă și greutate.
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2024/05/441654437_1824357811400942_212396721279448922_n-768x1024.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2024/05/441558253_423691170553516_8536227374390651612_n-768x1024.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2024/05/441856522_433253886101351_1270285603737640871_n-1024x768.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2024/05/441908729_974244697676216_3034095960168162561_n-1024x768.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2024/05/441891293_966806631734197_1173713828046495475_n-1024x768.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2024/05/441479276_399085496459109_4197266709478972094_n-1024x768.jpg)
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.