Un alegător din muncipiul Bălți afirmă că ar fi fost telefonat de către o persoană necunoscută, care ar l-ar fi anunțat că turul doi al alegerilor a fost anulat și că nu trebuie să se prezinte la secția de votare.
Despre situație au relatat observatorii Promo Lex
„SV 2/40 Bălți. La ora 12.14 un alegător a relatat membrilor BESV că a fost contactat telefonic de către o persoană necunoscută, care nu s-a prezentat și care i-a comunicat precum că alegerile (turul II) ar fi fost anulate și nu este necesar să se prezinte la secția de votare pentru a vota. În discuție a intervenit și reprezentantul unui partid și a comunicat că la fel a fost contactat anonim telefonic și a fost informat analogic că alegerile ar fi fost anulate și nu trebuie să meargă la vot”, anunță observatorii.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

