Un bărbat de 32 de ani din Bălți, a fost depistat la volanul unui autoturism încărcat cu 38 de sticle cu alcool și 900 de pachete de țigări cu timbru de acciz autohton. Bărbatul nu a putut prezenta actele de proveniență asupra mărfii.
Cazul a fost înregistrat pe 23 octombrie în zona Sectorului Poliției de Frontieră Soroca. În urma verificării șoferului și a controlului vehiculului, polițiștii de frontieră au descoperit 18.000 de țigarete și 38 de litri de alcool.
Marfa a fost ridicată și depozitată pe teritoriul subdiviziunii până la elucidarea circumstanțelor. Pe cazul dat în continuare se întreprind măsuri pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

