15.5 C
Бэлць
sâmbătă, aprilie 26, 2025

/VIDEO/ Un bărbat de 26 de ani din raionul Florești prins de polițiști de comiterea unui jaf stradal

Citește și:

Un bărbat de 26 de ani din raionul Florești a fost arestat pentru 30 zile fiind învinuit de comiterea unui jaf stradal în sectorul Botanica al capitalei, informează Poliția Republicii Moldova.

https://t.me/tvnord/14676

Bărbatul în timp ce se afla la o stație de așteptare a transportului public, s-a apropiat de victimă, o femeie în vârstă de 88 ani și i-a smuls geanta din mână, după care a fugit.

Femeia a declarat că, avea în geanta suma de 23900 lei și se întorcea cu soțul ei de la oficiul poștal.

- Advertisement -

Conform legislației, bărbatul riscă închisoare de la cinci la șapte ani pentru infracțiunea comisă.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/FOTO/ Festivalul Podul de Flori, desfășurat la Ungheni

Astăzi, la Ungheni, are loc Festivalul „Podul de Flori”. Evenimentul marchează 35 de ani de la momentul istoric din...

„Mama este agresată de tata”. Deputatul Vasile Bolea și-ar fi agresat soția, iar unul din copiii săi a sunat la 112. Reacții și măsuri

Deputatul Vasile Bolea și-ar fi agresat soția în seara zilei de 25 aprilie, iar unul dintre copiii deputatului ar...
  sursa: cursbnm.md