Un traficant din București a fost prins de procurori cu droguri de 60.000 de euro ascunse în congelator

Citește și:

Procurorii DIICOT au descoperit în locuinţa unui traficant, care vindea mari cantităţi de droguri în cluburi din Bucureşti, un kilogram de amfetamină în congelatorul frigiderului, scrie Digi24.ro.

Bărbatul a deţinut, în vederea vânzării, o cantitate mare de droguri, parte din acestea fiind comercializată în cluburi din Bucureşti şi consumatorilor, în special tineri. La locuinţa acestuia, procurorii au descoperit mai multe feluri de droguri: peste 1,1 kilograme ketamină, un kilogram de amfetamină (disimulată în congelatorul frigiderului), 80 de grame cocaină, circa 300 de comprimate ecstasy, o cantitate importantă de substanţă psihoactivă sub formă de cristale, precum şi mai multe timbre impregnate cu LSD, toate cu o valoare de piaţă de peste 60.000 de euro, scrie Agerpres.

De asemenea, au fost găsite în locuinţa lui sume de 61.600 roni, 300 euro şi 100 USD, cu privire la care s-a dispus instituirea măsurii sechestrului asigurător, existând suspiciunea rezonabilă că provin din traficul de droguri.

- Advertisement -

Traficantul a fost reţinut pentru 24 de ore şi va fi dus în faţa unui judecător de la Tribunalul Bucureşti, cu propunerea de arestare preventivă pe o perioadă de 30 de zile.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

Sursa: Digi24.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md