Mai mulți ambasadori acreditați în Republica Moldova au felicitat cetățenii țării noastre cu ocazia Crăciunului, interpretând colindul „O brad frumos”.
Ambasadorul Uniunii Europene la Chișinău, ambasadori și reprezentanți ai unor state membre UE, precum și reprezentanții SUA, ai Marii Britanii, Japoniei, Ucrainei și Elveției în Moldova le-au urat cetățenilor sărbători cu bucurii alături de oamenii dragi.
„De sărbători, toți visează la pace și la bine. În așa momente, devenim o familie, indiferent de țara din care venim sau limba pe care o vorbim” se mai arată în mesajul ambasadorilor.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

