Două persoane au fost internate la Spitalul Clinic Bălți în urma unui accident rutier grav, produs în această după-amiază, în apropiere de localitatea Țambula.
Potrivit poliției, șoferul Mercedesului a pierdut controlul volanului și s-a izbit violent cu un camion încărcat cu pietriș. Atât șoferul cât și pasagera din Mercedes au fost internate la Spitalul Clinic Bălți.
Purtătoarea de cuvânt a instituției medicale, Andreea Galici a declarat pentru TV Nord că una dintre victime a fost internată în secția de reanimare, având nevoie de îngrijiri medicale urgente. Celei de-a doua persoane medicii îi monitorizează starea de sănătate.
Poliția investighează circumstanțele producerii accidentului pentru a stabili cauza exactă. Ambii șoferi nu erau sub influența alcoolului.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram

