Două persoane au încercat să treacă ilegal frontiera de stat pentru a ajunge în România.
ARTIOM ȘUTCA, șeful Serviciului Regim și Ordine Publică Direcția Regională Nord: „A avut loc o demonstrare la simularea unui exercițiu cu scenariul precum că două persoane au întreprins tentativa de a ocoli punctul de trecere și a trece ilicit Frontiera de Stat, pe direcția ieșire din Republica Moldova, intrarea în România.”
Demonstrația a fost făcută la Frontiera de la Costești.
ARTIOM ȘUTCA, șeful Serviciului Regim și Ordine Publică Direcția Regională Nord: „În cadrul acțiunilor cercul și raionul de căutare a fost restrâns, persoanele au fost identificate, la somarea de a stopa și de a se prezenta actele de identitate au întreprins tentativa de eschivare, la care, angajații Poliției de Frontieră au interceptat și reținut persoanele date.”
„Toate elementele, escortați persoanele reținute la subdiviziune.”
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

