/VIDEO/ Patru cazuri de ebrietate avansată depistate de polițiști la Sîngerei, Glodeni, Bălți și Pojoreni

Citește și:

Patru șoferi au fost prinși de polițiști conducând în stare de ebrietate avansată, în diferite localități din nordul Republicii Moldova. Toate vehiculele au fost ridicate și transportate la parcarea specială.

Pe traseul R6, în raionul Sîngerei, un bărbat de 34 de ani, aflat la volanul unui BMW, a fost testat cu aparatul Drager, care a arătat o concentrație de 1,23 mg/l alcool în aerul expirat.

În raionul Glodeni, un șofer de 63 de ani, conducând o Dacia, a înregistrat 1,09 mg/l alcool. La rândul său, o femeie de 40 de ani, din Bălți, a fost stopată în localitatea Ulmu, la volanul unui Volkswagen, cu 0,91 mg/l alcool.

- Advertisement -

Un alt caz a fost documentat la Pojoreni, unde un bărbat de 56 de ani, aflat la volanul unui ATV, a avut 0,97 mg/l alcool la testare.

https://t.me/tvnord/16235

În urma verificărilor, trei dintre conducători sunt cercetați penal pentru conducerea vehiculului în stare de ebrietate avansată. Șoferul ATV-ului urmează să fie sancționat contravențional.

Poliția reamintește că urcatul la volan în stare de ebrietate pune în pericol viața șoferilor și a celorlalți participanți la trafic și atrage pedepse grave, inclusiv cu privarea de dreptul de a conduce.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...

/VIDEO/ Căsuța rurală „La Beciul din Stâncă”, refugiu rustic de la Naslavcea

🏡 Pensiunea „La Beciul din Stâncă” din Naslavcea oferă turiștilor o experiență autentică în stil tradițional moldovenesc. 🌿 Cele trei gospodării rustice sunt amplasate într-o zonă pitorească de pe malul Nistrului, cu vedere spre Insula „Inima Moldovei”. 🌍 Locul atrage anual vizitatori din Republica Moldova, dar și din SUA, Franța și Polonia. #TurismRural #Naslavcea #Ocnița
  sursa: cursbnm.md