/VIDEO/ Polițiștii de patrulare din Nord au identificat mai mulți șoferi în stare de ebrietate

Citește și:

Polițiștii Direcției Patrulare Nord din cadrul Inspectoratului Național de Securitate Publică au depistat, în ultimele 24 de ore, mai multe persoane care conduceau vehicule în stare de ebrietate, punând în pericol siguranța rutieră.

Edineț: Pe strada Independenței, un bărbat de 46 de ani, aflat la volanul unui Opel, a fost observat conducând neuniform. Testarea alcoolscopică a indicat o concentrație de 0,92 mg/l alcool în aerul expirat.

Rîșcani: În satul Recea, un biciclist de 43 de ani a fost oprit, rezultatul testului arătând 0,90 mg/l alcool.

- Advertisement -

Bălți: Pe strada Ștefan cel Mare, un șofer de 42 de ani, aflat la volanul unui Mercedes, a prezentat 0,67 mg/l alcool în aerul expirat.

Florești: În satul Ghindești, un tânăr de 24 de ani, conducând o Škoda, a refuzat testarea alcoolscopică după ce a fost observat deplasându-se neuniform.

https://t.me/tvnord/16932

Toți conducătorii au fost documentați, iar Inspectoratul Național de Securitate Publică reamintește că fiecare caz de conducere în stare de ebrietate reprezintă un risc major pentru viața și siguranța tuturor participanților la trafic.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/METEO/ Cod galben de caniculă în centrul și sudul țării. Câte grade vor fi astăzi

Serviciul Hidrometeorologic de Stat anunță pentru ziua de 22 iunie vreme stabilă și temperaturi ridicate pe întreg teritoriul Republicii...

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....
  sursa: cursbnm.md