fbpx
2.6 C
Бэлць
miercuri, ianuarie 22, 2025

/VIDEO/ Primul concurs de Stand-up, organizat în nordul țării de TV Nord

Citește și:

Pentru participanți aceasta a fost prima prestație în scenă.

IRINA PAVLIUC, participantă: „Acest stand-up îmi pare foarte bine, pentru că este o dezvoltare pentru noi și ne informează despre dezinformare, particip și eu la acest stand-up și mă bucur enorm de mult, pentru că aflu informație care este destul de utilă.”

GHEORGHE REȘETNIC, participant: „Fiind participant, cel mai mult mi-a plăcut procesul în care anume noi ne-am implicat și am format un anumit scenariu, l-am dezvoltat, am făcut video, adică aceea ce noi ne-am implicat în acest eveniment, cel mai tare mi-o plăcut.”

GABRIELA UNGUREANU, Participantă: „Consider că este un eveniment care foarte mult dezvoltă abilitățile de umor a studenților și cred că mulți dintre noi au reușit și le urez tuturor succes pe viitor.”

Spectatorii doresc ca asemenea evenimente să fie organizate mai des.

„M-a impresionat faptul că coordonarea era bine pregătită, în general toți invitații presupun că au fost uimiți de ceea ce s-a prezentat și anume ideea cum băieți au ieșit pe scenă într-un mod confident, într-un mod neînfricat ca să prezinte ceva, a fost chiar impresionant.”

„Acest stand-up mi se pare foarte interesant și trebuie de îl repetat de mai multe ori, pentru că la tineri este foarte interesant.”

„Mi s-a părut chiar foarte interesant, ceea ce ține de subiectul de bază dezinformarea, s-au pregătit la justa valoare fiecare echipă, bravo lor.”

Invitații speciali au fost Marin Madan și Alexandru Ghețan.

MARIN MADAN, clubul de comedie „Standupovka”: „Este o idee foarte bună, este o activitate foarte bună pentru studenți, pentru că așa ei se dezvoltă și creativ și totodată se menține activitatea aceasta extrauniversitară, o dezvoltarea care trebuie să fie permanent artistică prezentă la studenți.”

ALEXANDRU GHEȚAN, manager de proiect, Centrul Media pentru Tineri: „Vreau să felicit pe cei care au organizat, pentru că este o inițiativă foarte frumoasă, este unică în felul ei și aceasta se apreciază foarte mult, pentru că noi chiar avem nevoie de metode alternative pentru care putem promova mesajele anti dezinformare prin care putem stopa propaganda și manipularea în societate, iar experiența de azi ne-a demonstrat încă o dată în plus că chiar este posibil să realiză asta și prin intermediul umorului.”

Proiectul a fost organizat de TV Nord și finanțat de către IWPR

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/VIDEO/ Cum arată Fâșia Gaza după 15 luni de război. Peste 60% din clădiri au fost avariate sau distruse complet

15 luni de război între Hamas și Israel din Fâșia Gaza au dus la consecințe precare pentru teritoriu. CNN...

/VIDEO/ La Dondușeni a fost construită o nouă remiză modernă pentru salvatori, independentă energetic

La Dondușeni a fost inaugurată o nouă unitate pentru salvatori, construită la cele mai înalte standarde și complet independentă...
  sursa: cursbnm.md