Incendiu puternic într-o locuință din satul Pepeni, raionul Sîngerei. Un bărbat și-ar fi incendiat casa pentru că soția a plecat în Italia.
Potrivit primarului comunei, Oleg Cernei, bărbatul și-a recunoscut vina.
„El a recunoscut că a adus o canistră de motorină, dintre care jumătate a aruncat-o în dormitor și aici a fost focarul, a explodat geamul. El a recunoscut, a semnat declarație pe propria răspundere că el a dat foc, din motiv că soția a plecat în Italia, el s-a răzbunat și a dat foc”, a declarat primarul într-un live pe pagina de Facebook.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

