/FOTO/ Un motociclist de 18 ani s-a tamponat cu o ambulanță, la Bălți

Citește și:

Un tânăr de 18 ani a intrat în coliziune cu o ambulanță de marcă Mercedes Sprinter, condusă de un bărbat de 63 de ani din raionul Fălești. Accidentul s-a produs în această după amiază la intersecția străzilor Decebal și Alexandru cel Bun, în municipiul Bălți.

Potrivit martorilor oculari, ambulanța avea semnalul sonor și girofarul pornit.

În urma investigațiilor preliminare, polițiștii au constatat că un tânăr în vârstă de 18 ani, din raionul Rîșcani, a condus în conformitate cu regulile de circulație motocicleta de marca „Hercules” pe strada Decebal din municipiul Bălți. La intersecția cu strada Alexandru cel Bun, a intrat în coliziune cu o ambulanță de marcă Mercedes Sprinter, condusă de un bărbat de 63 de ani din raionul Fălești.

- Advertisement -

În urma impactului, nu s-au înregistrat persoane rănite.

Ambele părți implicate au fost supuse testării cu alcoolscopul, stabilindu-se că nu se aflau sub influența băuturilor alcoolice în momentul producerii accidentului rutier.

Alte circumstanțe ale accidentului sunt în curs de stabilire.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md