Pacienții Centrului Medical „Sf. Panteleimon” din Bălți trebuie să se înregistreze la un nou medic de familie

Citește și:

În urma încetării activității Centrului Medical privat „Sf. Panteleimon” (Dac Slav Biznes SRL) din municipiul Bălți, autoritățile locale informează toți pacienții care s-au aflat în evidența acestei instituții că este necesar să se reînregistreze la un nou medic de familie.

Pentru aceasta, persoanele vizate trebuie să se adreseze centrului de sănătate corespunzător adresei de domiciliu sau reședință, în funcție de sectorul teritorial.

Pentru informații suplimentare, pacienții pot contacta direct unul dintre cele 6 centre de sănătate din municipiul Bălți:

- Advertisement -
  • Centrul de Sănătate nr.1 – str. Decebal, 101 V
     (0231) 7-43-44, 7-37-65, 7-07-18
  • Centrul de Sănătate nr.2 – str. Ștefan cel Mare, 52
      (0231) 2-12-32
  • Centrul de Sănătate nr.3 – str. George Coșbuc, 13
    (0231) 2-42-74
  • Centrul de Sănătate nr.4 – str. Strîi, 9
     (0231) 6-78-77
  • Centrul de Sănătate nr.5 – str. B. Glavan, 21
     (0231) 3-81-79
  • Centrul de Sănătate nr.6 – str. Kiev, 30
     (0231) 4-45-77

Autoritățile recomandă pacienților să efectueze reînregistrarea cât mai curând pentru a evita întreruperi în acordarea serviciilor medicale primare.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tragedie pe traseul R6: Doi polițiști de patrulare au murit după ce au fost izbiți de o mașină în Grigorăuca. Șoferul ar fi adormit...

Cei doi polițiști de patrulare loviți în plin de un autoturism pe traseul R6, în localitatea Grigorăuca, raionul Sîngerei,...

Doi polițiști, loviți violent de un automobil la Sîngerei. Sunt în stare extrem de gravă

Un grav accident s-a produs în după-amiaza zilei de astăzi pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei....
  sursa: cursbnm.md