Un incendiu devastator a avut loc la un agent economic din Fălești, inspectorii de mediu au descoperit ulterior că acesta a fost provocat intenționat de angajații întreprinderii.
Patru rezervoare de combustibil și gaz lichefiat ar fi fost incendiate cu scopul de a fi dezmembrate și comercializate ca deșeuri de metal uzat.
În urma acestui caz, Inspecția pentru Protecția Mediului Fălești a solicitat intervenția angajaților din cadrul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență pentru a lichida incendiul.
În prezent, cazul este examinat de către mai multe autorități, inclusiv Inspecția pentru Protecția Mediului Fălești, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Poliție Fălești.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.




