Circulația pe strada Vasile Lupu din municipiul Bălți va fi restricționată începând cu ziua de azi, 15 mai, până pe 5. iunie 2024. Totul pentru că au demarat lucrările de reparație a rețelelor de apeduct.
ÎM Regia „Apă-Canal-Bălți”” va instala indicatoare rutiere, panouri informative și elemente de împrejmuire.
Inspectoratul de Poliție Bălți și Direcția Patrulare „Nord” a INSP va asigura controlul asupra respectării regulilor de circulație a vehiculelor în conformitate cu legislația în vigoare și interdicțiilor introduse prin prezenta dispoziție în conformitate cu schema coordonată.