Tauber a trimis un mesaj din izolatorul CNA: „Ceea ce nu ne ucide, ne face mai puternici”

Citește și:

„Ceea ce nu ne ucide, ne face doar mai puternici”, acesta este mesajul Marinei Tauber, transmis din izolatorul CNA. Deputata partidului „Șor” a scris un mesaj pe o foaie și l-a transmis avocatului său care l-a publicat pe facebook. 

Pentru început, Tauber vine cu un mesaj de mulțumire către Ilan Șor și către toată echipa „Șor”. Tot în scrisoare, aceasta s-a adresat către Maia Sandu, Igor Grosu și tuturor membrilor PAS, afirmând că ei sunt trădători de patrie.

,,Le transmit Maiei Sandu, lui Igor Grosu și tuturor celor din PAS că sunteți neadecvați și ați pierdut legătura cu realitatea. Istoria arată că sfârșitul vostru este aproape. Sunteți niște ocupanți și trădători de Patrie.”

Marina Tauber susține că alegerile anticipate sunt singura soluție.
Marina Tauber este vizată în două cauze penale pornite pe faptul acceptării cu bună știință a finanțării Partidului Politic „Șor” din partea unui grup organizat precum și pentru falsificarea raportului privind gestiunea financiară a Partidului Politic „Șor” pentru semestrul I al anului 2022, în intenția de a ascunde volumul mijloacelor financiare acumulate și volumul mijloacelor utilizate.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...

/METEO/ Cod galben de caniculă în centrul și sudul țării. Câte grade vor fi astăzi

Serviciul Hidrometeorologic de Stat anunță pentru ziua de 22 iunie vreme stabilă și temperaturi ridicate pe întreg teritoriul Republicii...
  sursa: cursbnm.md